Doplnky

Parapety – interiérové

V minulosti boli bežné vnútorné parapety drevené dosky. V súčasnej dobe sú veľmi populárne plastové parapety z PVC. Jedným z popredných Slovenských výrobcov plastových parapetov je spoločnosť MODERNA.

Parapety HAMMER

Parapety HAMMER sú vďaka svojej robustnosti najkvalitnejšie plastové parapety na trhu. HAMMER parapety sú extrémne pevné a sú vhodné pre použitie do akýchkoľvek vnútorných priestorov. Ukončenie parapetov je s plastovou krytkou.

Hĺbka: 150mm – 600mm

Biely

Biela

Buk

Buk

Douglas

Douglas

Eiche Dunkel

Eiche Dunkel

Mahagon

Mahagón

Mramor

Mramor

Orech

Orech

Zlaty-dub2

Zlatý dub

Drevotrieskové parapety

Jadro vnútorných drevotrieskových parapetov je vyrobené z vysoko kvalitnej drevotriesky so zvýšeným obsahom lepidla a chemickou ochranou drevených pilín proti plesni. Tieto prísady zaručujú vo výrobku ako celku vysokú odolnosť voči vlhkosti a zhodnocujú vysokú úžitkovú hodnotu výrobku. Ukončenie parapetov môže byť na želanie zákazníka laminované alebo s plastovou krytkou.

Hĺbka: 150mm – 600mm.

Aluminium

Aluminium

Biela

Biela

Buk(1)

Buk

ceresna

Čerešňa

Medovy onyx

Medový onyx

Mramor(1)

Mramor

Pino

Piňo

Svetly dub

Svetlý dub

Zlaty-dub2

Zlatý dub

Parapet BUSINESS

Parapet BUSINESS je určený pre masívne použitie. Jeho výhodou je veľmi zaujímavá cena. Ukončenie parapetov je s plastovou krytkou. Robí sa len v bielom prevedení.

Hĺbka: 150mm – 600mm

BUSINESS_PARAPETY
Parapety WERZALIT

Parapety WERZALIT svojou unikátnou konštrukciou uspokoja aj najnáročnejšie požiadavky každého užívateľa. Na výrobu týchto parapetov sa používa najkvalitnejší materiál (zdravé dreviny bez použitia kontaminovaných látok) a vlákna sú stlačené pod vysokým tlakom ~800 kg/qm (HDF-kvalita) , čím sa zvyšuje hustota materiálu, a následne aj odolnosť voči ohybu a vlhkosti. Ukončenie parapetov môže byť na želanie zákazníka laminované alebo s plastovou krytkou.

Hĺbka: 150mm – 600mm.

Biela(1)

Biela

Mramor(2)

Mramor

Svetly-dub1

Svetlý dub

Zlaty-dub2

Zlatý dub

Parapety – exteriérové

Štandardne Vám ponúkame vonkajšie parapety o hrúbke cca 2 mm. Parapety sa vyznačujú tvarovou stálosťou. Sú najlepším a najpoužívanejším riešením do vonkajšieho prostredia. Vonkajšie atypické parapety vyrábame na objednávku a podľa želaní zákazníkov. Vďaka ohýbaniu na mieru vieme zabezpečiť variabilitu požadovaných tvarov (neštandardná hĺbka parapetu, neštandardné rozmery čela alebo nosu parapetu, lichobežníkový tvar parapetu). Tieto parapety ohýbame štandardne z hliníkového plechu, hrúbky 0,8mm, z kvalitnejšieho a pevnejšieho hliníkového plechu, hrúbky 1,5mm a z pozinkovaného plechu.

Hliníkové krytky ako štandard ponúkame predomietkové ( HK ) pre zabudovanie AL parapetov pred nanesením omietky a poomietkové ( HP ) pre zabudovanie parapetu na hotovú omietku. Obidve tieto krytky sú vo všetkých farebných prevedeniach. Dodávame ich aj k atypickým parapetom.

Hliníkové extrudované

Hliníkové extrudované – Vďaka svojej hrúbke cca 2 mm (v závislosti od šírky parapetu) sa parapety vyznačujú tvarovou stálosťou. Sú najlepším a najpoužívanejším riešením do vonkajšieho prostredia. Tieto parapety sú odolné proti poveternostným podmienkam, majú extrémne nízku tepelnú rozťažnosť. K týmto parapetom dodávame širokú škálu doplnkov (skrutky, spojky, držiaky, tesnenia) vo farbe daného parapetu. Ukončenie parapetov môže byť s hliníkovou krytkou (predomietkovou, poomietkovou) alebo s plastovou krytkou.

Hĺbka: 50mm – 380mm.

Biela 49016

Biela

Elox_stredny_bronz

Stredný bronz

elox_strieborna C0(1)

Strieborná

Exterier - 2mm

Exteriér

tmavohneda_48019_

Tmavohnedá

Zlaty-dub2

Zlatý dub

ral-farby
Hliníkové ohýbané

Hliníkové ohýbané – Zliatina hliníka s horčíkom a mangánom o hrúbke 0,8mm zaručuje vysoké pevnostné vlastnosti a odolnosť proti korózii. Výhodou týchto parapetov je priaznivá cena a variabilita požadovaného tvaru pre všetky druhy použitia. Ukončenie parapetov môže byť s hliníkovou krytkou (predomietkovou, poomietkovou) alebo s plastovou krytkou.

Hĺbka: 50mm – 600mm

biela_49016 (1)

Biela

strdny_bronz_C33

Stredný bronz

tmavohneda_48019(1)

Tmavohnedá

Zlaty-dub2

Zlatý dub

ral-farby(1)
Pozinkované parapety

Pozinkované parapety – Vonkajšie pozinkované parapety sú vyrábané z ohýbaného pozinkovaného plechu. Vyznačujú sa vysokou pevnosťou a priestorovou tuhosťou. Sú najúspornejším riešením pre použitie parapetov do vonkajšieho prostredia.

Hĺbka: 50mm – 600mm

I-biely

Biela

tmavohnedy

Tmavohnedá

Siete proti hmyzu

Pevné siete

siete_proti_hmyzu_981(1)Pevná sieťka proti hmyzu s lemom, bez lemu alebo predsadená predstavuje účinnú ochranu interiéru proti hmyzu. Rám siete je vyrobený z extrudovaného hliníkového profilu povrchovo upravovaného vo viacerých farbách. Sieťovina je zo sklolaminátového vlákna, pričom sa vyznačuje svojou pevnosťou a dobre odoláva poveternostným podmienkam. Jednoduchá montáž a demontáž na okenný rám z interiéru robí z tejto siete elegantný, pritom však vysoko funkčný doplnok každého okna. Sieť s odsadením sa využíva na staré drevené okná s okapovou lištou na okennom ráme. Siete bez lemu pri použití pružinových zvrtlíkov majú využitie na hliníkové okná.

Vzorkovník Primaset SOV
Vzorkonvík Primaset SNT

 

Rolovacie sitá a dvere

rolovacie_sitaRolovacie sieťové dvere SDR alebo samonavíjacie siete pre okná a strešné okná predstavujú najpohodlnejšie riešenie ochrany interiéru proti hmyzu, pretože v čase, keď ju nepotrebujeme ju jednoducho stiahnete do bubna. Sieťovina je vedená vo vodiacich profiloch s kefkovým tesnením a do bubna sa navíja pomocou pružinového mechanizmu v hornej časti siete. Sieťovina je zo sklolaminátového vlákna a vyznačuje sa pevnosťou, farebnou stálosťou, odolnosťou voči UV žiareniu a dobre odoláva poveternostným podmienkam. Hoci je pomerne hustá, je priehľadná a pri pohľade z interiéru ju takmer nevnímate. Jednoduchá montáž a jednoduché ovládanie poskytujú široké možnosti použitia rolovacích sieťových prvkov nielen pre plastové, ale aj pre drevené a hliníkové dvere.

Vzorkovník Primaset SOV

Otváracie sieťové dvere

20160603_142807Otváravé sieťové dvere sú vyrobené z extrudovaného hlinikového profilu povrchovo upravovaného vo viacerých farebných prevedeniach, drevo-dekoroch alebo fóliách. Náš výrobok má decentné skryté pánty, ktoré umožňujú montáž sita na rám dverí alebo rohový pánt, ktorý umožňuje montáž do ostenia. Vyznačujú sa precíznym dielenským spracovaním, spoľahlivosťou kvalitných komponentov a hlavne elegantným

Vzorkovník Primaset SOV

Posuvné sieťové dvere

IMG_20160515_164608Posuvné sieťové dvere si v poslednej dobe získali veľkú obľubu, pretože predstavujú vynikajúci prostriedok pre ochranu interiéru pred hmyzom. Ide o konforný variant siete proti hmyzu a naviac, v porovnaní s ostatnými, zaisťuje elegantnejšie riešenie do hlavne posuvných dverín alebo francúzke okná. Sieť je uchytená a vedená v špeciálnych koľajniciach. Samotný chod siete je veľmi tichý. Možné je lakovanie všetkých pevných častí farbami RAL, tiež sú ponúkanú v imitáciách dreva, čo umožňuje dokonalé zladenie s rámom dverí alebo lamináciu v renolit fóliách.

Vzorkovník Primaset SOV

Sieťové dvere PLISSÉ

plisse sito1Sieťový systém PLISSÉ je svetovou jednotkou dverových sietí a bol zvlášť vyvinutý na zakrytie veľkoplošných otvorov. Jednoduchá manipulácia, v spodnej časti bez prechodových profilov, “bezbariérový systém”, ktorý môžete použiť vo viacerých vyriantoch, ako jednokrídlové, dvojkrídlové zatváranie z dvoch strán, dvojkrídlové, alebo aj na široké fasádne otvory (terasy) so spájaním jednotlivých častí za sebou. Základná farba je biela s možnosťou objednávky aj podľa RAL na požiadanie. Plisovaná sieťovina je vyrobená z vysokokvalitného plastového vlákna v čiernej alebo v sivej farbe. Je to produkt najvyššej svetovej kvality s originálnou technológiou.

Kľučky

Okenné kľučky
Hoppe_Atlanta_secustic_Biela

Hoppe Atlanta secustic Biela

Hoppe_Atlanta_secustic_Bronzova

Hoppe Atlanta secustic Bronzová

Hoppe_Atlanta_secustic_Hlinikova

Hoppe Atlanta secustic Hliníková

Hoppe_Atlanta_secustic_Ocel

Hoppe Atlanta secustic Oceľ

Hoppe_Atlanta_secustic_Sampan

Hoppe Atlanta secustic Šampáň

Hoppe_Atlanta_secustic_Zlata

Hoppe Atlanta secustic Zlatá