Plastové a kompozitné okná a dvere

PLASTOVÝ PROFILOVÝ SYSTÉM FIRMY – REHAU

Dovážaný z Nemecka. Firma REHAU sa viac ako 68 rokov aktívne venuje vývoju a výrobe výrobkov z polymérových materiálov. V oblasti výroby profilových systémov z polymérového PVC patrí medzi prvé tri firmy v západnej Európe. Konštrukcie okien a dverí majú vďaka kvalitným základným materiálom deklarovanú životnosť minimálne 50 rokov. Základným materiálom pre výrobu plastových profilov je špeciálne vyvinutý materiál RAU – PVC 1406 a RAU-FIPRO® s HDF-povrchvou úpravou. Tento bez zmäkčovadiel a bez kadmia pripravený materiál má vysokú rázovú húževnatosť, dlhú životnosť, je farebne a poveternostne stály, trvale tvarovo stály, výborne tepelne a zvukovo izolujúci.

Spoločnosť Fenestra SK vyrába tieto modifikácie systému REHAU:
Systém z kompozitu – GENEO
Systém z plastu – SYNEGO alebo EURO 70

Typy kompozitných okenných systémov

REHAU GENEO 3+ (6 komôr, 3 tesnenia) – kompozit pre nízkoenergetické až pasívne domy

pvc_geneo3p

FENESTRA GENEO 3+ je revolučný a inovatívny profil, ktorý zmenil spôsob myslenia a výroby plastových okien a dverí. Jeho mimoriadny vzorec extrúzie pomáha udržať stabilitu štruktúry aj bez pomoci vnútornej oceľovej výstuže. Neprítomnosť armatúry vyzdvihuje vynikajúce vlastnosti FENESTRA GENEO 3+. Šesťkomorový rám a krídlo hrúbky 86 mm sú vybavené troma úrovňami tesnenia, ktoré udržujú nezmenený štandard výrobku. Celoobvodové kovanie s nastaviteľnými hríbikovými uzatváracími bodmi s bezpečnostnými prvkami proti vlámaniu a mikroventilácia zaručujúca neustálu výmenu vzduchu v miestnosti.

FENESTRA GENEO 3+ je z energetického hľadiska najlepší systém okenných profilov na trhu, ktorý spĺňa štandardy budúcnosti už teraz! Dokáže uspokojiť požiadavky pre náročnejšiu rekonštrukciu alebo novostavbu rodinných domov vrátane nízkoenergetických stavieb.

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

REHAU GENEO AluClip (6 komôr, 3 tesnenia - hliníkové opláštenie)

alu_top_86Profilový systém
REHAU systém GENEO Uf = 1,0 W/(m2.K) kompozitný materiál poskytuje najvyššiu stabilitu vďaka staticky vypracovanej profilovej konštrukcii bez nutnosti použitia oceľovej výstuže. Šesťkomorový profil s dvomi dorazovými tesneniami a jedným stredovým tesnením sivej farby pri bielych a čiernej farby pri farebných profiloch.

Farby – povrchová úprava
Štandardné okno vyrábané s povrchon hladkým bielym = RAL: podobná 9016, obložené AL klipmi vo farbe RAL podľa výberu.

Zasklenie a výplne
Štandardné vyhotovenie s izolačným trojsklom CLIMATOP Ultra N 4-16-4-16-4 Ug = 0,6 W/(m2.K)
(možnosťou Ug = 0,5 W/(m2.K)) s AL alebo teplým rámikom.

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

REHAU GENEO 3+ s termomodulom

geneo3+Profilová konštrukcia GENEO, vyrobená z hi-tech materiálu RAU-FIPRO, predstavuje energeticky nejlepší systém okenných profilov so stavebnou hĺbkou 86 mm. Umožňuje flexibilne splniť všetky energetické požiadavky bez toho, aby bolo nutné robiť akékoľvek kompromisy ohľadne vysokej účinnosti zvukovej izolácie alebo adekvátneho systému bezpečnostných prvkov proti krádežiam. Profilová konštrukcia je vystužená vláknovým kompozitom, preto nie je nutné pri montáži používať oceľ. Novátorská je i ľahkosť pri otváraní a zatváraní okien. Absolútne nová koncepcia tesniacich prvkov citeľne redukuje uzatvárací tlak. Orientácia na budúcnosť je úzko prepojená s kladným vplyvom na životné prostredie, a tak je systém GENEO optimálne zapojený do jasne definovaného procesu opätovného spracovania materiálov (pomocou obehu materiálu presne navrhnutého prem materiál RAU-FIPRO).

2. Fuknčné komory – Aby sa optimalizovali tepelnoizolačné vlastnosti funkčných komôr profilov GENEO, možno ich vybaviť temomodulmi. Pri extrémnych rozmeroch okien možno komory použiť na pridanú výstuž. Nie je však možné obe tieto možnosti kombinovať.

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

REHAU GENEO 3+PASSIV (6 komôr, 3 tesnenia - thermomodul) - pre pasívne domy

geneo3+passiv

FENESTRA GENEO 3+ PASSIV je nadstavbový stupeň od FENESTRA GENEO 3+. Obsahuje High-Tech vlastnosti FENESTRA GENEO 3+, ktoré dopĺňa o ďalšie revolučné inovatívne prvky. Použitie termo modulov a špeciálneho stredového 3D tesnenia radí tieto okná k certifikovaným okenným riešeniam pre pasívne domy. Všetky výhody GENEO 3+ ostávajú a plus vyhovujú najvyšším požiadavkám na tepelnú izoláciu. Umožňuje dosiahnuť hodnotu Uf rovnajúcu sa 0,79 W/(m2.K). Rám a krídlo FENESTRA GENEO 3+ PASSIV majú hrúbku 86 mm a sú oba šesť komorové. Sú vybavené troma rovinami efektívnych tesnení, čo udržuje nemenný štandard prevedenia.

Vďaka inovatívnym termo modulom, ktorými je doplnenéFENESTRA GENEO 3+, získavate jedinečnú energetickú efektívnosť, ktorá dokáže ešte viac ušetriť vaše peniaze. FENESTRA GENEO 3+ PASSIV sú okná, vďaka ktorým už teraz môžete mať na dosah štandardy energetickej hospodárnosti v budúcnosti.

 

Pozn. Pri extrémnych rozmeroch okien možno komory použiť na pridanú výstuž. V tomto prípade však nie je možné kombinovať termomodul s výstužou.

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

Typy plastových okenných systémov

REHAU SYNEGO (6-7 komôr, 3 tesnenia) - pre nízkoenergetické domy

synego_3

REHAU – SYNEGO predstavuje ďalšiu generáciu vysoko výkonných profilových systémov. Súčasný trh vyžaduje vyváženú rovnováhu medzi izoláciou, funkčnosťou, výkonnosťou a dizajnom. Nový systém SYNEGO má stavebnú hĺbku 80 mm a vlastnosti izolácie zlúčiteľné s požiadavkami štandardu pasívneho domu.

Najmodernejšie stredovými a dorazové tesnenia, ktoré spĺňajú najprísnejšie európske normy. Vďaka svojim vlastnostiam je vhodný nielen pre novostavby s nízkou spotrebou energií a renovácie, ale poskytuje aj vysokú mieru flexibility. Jeho špeciálna povrchová úprava REHAU známa pod pojmom H D F (High Definition Finishing) zaručuje vysokú odolnosť proti pôsobeniu agresívnych vonkajších vplyvov životného prostredia počas celej doby prevádzky. Svojim zákazníkom poskytuje riešenia pre takmer akúkoľvek výzvu. Je schopný reagovať na požiadavky zákazníkov v oblasti dizajnu ako sú úzky profil, veľké presklenia v kombinácii s moderným vzhľadom, ale aj v oblasti farebného prevedenia od klasickej bielej – cez ušľachtilé drevené dekory až po trendové farby a novo zavedené PLATINOVÉ farby .

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

REHAU SYNEGO S ALU KLIPOM

rehau_oknoJe to profilový systém

REHAU systém SYNEGO  Uf ≤  1,0 W/(m2.K) plastový materiál poskytuje najvyššiu stabilitu vďaka staticky vypracovanej profilovej konštrukcii. Šesť-sedemkomorový profil s dvomi dorazovými tesneniami a jedným stredovým tesnením sivej farby pri bielych a čiernej farby pri farebných profiloch.

Farby – povrchová úprava
Štandardné okno vyrábané s povrchom hladkým bielym = RAL: podobná 9016, obložené AL klipmi vo farbe RAL podľa výberu.

Zasklenie a výplne
Štandardné vyhotovenie s izolačným trojsklom PLANIHERM XN 4-16-4-16-4 Ug = 0,6 W/(m2.K)
(možnosťou Ug = 0,5 W/(m2.K)) s SA teplým rámikom.

REHAU EURO 70 (5 komôr, 2 tesnenia)

OKNO_REHAU_EURO_70_STANDART

 

REHAU systém EURO DESIGN 70 Uf=1,3 W/m2.K. Päťkomorový profil s dvomi dorazovými tesneniami sivej farby pri bielych a čiernej farby pri farebných oknách. Tvary krídla: oblé, hranaté a skosené.

Štandardné vyhotovenie s izolačným dvojsklom CLIMAPLUS Ultra N 4-16-4 Ug=1,1 W/m2.K, možnosť Ug=1,0 W/m2.K alebo s izolačným trojsklom CLIMATOP® Ultra N 4-12-4-12-4 Ug=0,7 W/m2.K, možnosť Ug=0,6 W/(m2.K) s Al alebo teplým rámikom Swiss Spacer.

Aktuálne je možné dodať tento profilový systém len na bielom jadre, so šedým tesnením a v základných –štandardných farbách (biela, zlatý dub, orech, antracit).

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

Typy dverových profilov

VCHODOVÉ DVERE GENEO

dvere_geneo
REHAU® GENEO® Uf=1,2 W/(m2.K).
Kompozitný materiál poskytuje najvyššiu stabilitu vďaka staticky vypracovanej profilovej konštrukcii Šesťkomorový profil s dvomi dorazovými tesneniami a jedným stredovým tesnením sivej farby pri bielych a čiernej farby pri farebných profiloch čo nemá žiadny iný profilový systém.

Dizajn dverí prispôsobený európskym štandardom. Možnosť dvere jedno a dvojkrídlové, otváravé dnu a von. Farby a povrchová úprava Štandardné dvere vyrábané s povrchom hladkým bielym – RAL: podobná 9016, jemne štruktúrovaný s fóliou (pozri tabuľku aktuálnych farieb) alebo s AL klipmi vo farbe RAL podľa výberu.

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

VCHODOVÉ DVERE SYNEGO

dvere_synegoREHAU® SYNEGO® Uf=1,0 W/(m2.K) Uw=0,92-1,33 W/(m2.K) podľa typu zasklenia a dištančného rámiku. . SYNEGO je šesť-sedemkomorový profil s dvomi dorazovými tesneniami a jedným stredovým tesnením v sivej alebo čiernej farbe.

Dizajn dverí prispôsobený európskym trendom. Možnosť prevedenia dverí – jedno a dvojkrídlové, otváravé dnu a von. Farby a povrchová úprava Štandardné dvere vyrábané s povrchom hladkým bielym – RAL: podobná 9016, jemne štruktúrovaný s fóliou (pozri tabuľku aktuálnych farieb) alebo s AL klipmi vo farbe RAL podľa výberu.

VCHODOVÉ DVERE BRILANT

dvere_brillant
REHAU BRILLANT DESIGN® Uf=1,7 W/(m2.K).
Päťkomorový profil s dvomi dorazovými tesneniami sivej farby pri bielych a čiernej farby pri farebných profiloch.

Dizajn dverí prispôsobený európskym štandardom. Možnosť dvere jedno a dvojkrídlové, otváravé dnu a von.

Štandardné dvere vyrábané s povrchom hladkým bielym – RAL: podobná 9016, jemne štruktúrovaný s fóliou (pozri tabuľku aktuálnych farieb) alebo s AL klipmi vo farbe RAL podľa výberu.

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

DVERE SKLOPNO-POSUVNÉ

dvere_zklopno_posuvneNa výber Euro-Design 70® Uf=1,3 W/(m2.K) štandardný plastový profil alebo GENEO® Uf=1,1 W/(m2.K) nadštandardný kompozitný materiál, ktorý poskytuje najvyššiu stabilitu vďaka staticky vypracovanej profilovej konštrukcii a použitím oceľovej výstuže. Euro-Design 70® päťkomorový s dvomi dorazovými tesneniami alebo GENEO® šesťkomorový profil s dvomi dorazovými tesneniami a jedným stredovým tesnením sivej farby pri bielych a čiernej farby pri farebných profiloch.

Dizajn sklopno-posuvných dverí prispôsobený európskym štandardom. Možnosť použitia štandardných okenných profilov umožňuje rovnaký vzhľad posuvných dverí a okien.

Tieto dvere sú využiteľné hlavne ako terasové dvere. Znamenajú hlavne Svetlo – Vzduch – Voľnosť pohybu.  Veľkoplošné  sklopno-posuvné dvere zvyšujú kvalitu bývania pre celú rodinu, zväčšujú priestor a poskytujú komfort ovládania.

Na výber máme z profilových systémov: Euro-Design 70® Uf=1,3 W/(m2.K), SYNEGO ® Uf=1,0 W/(m2.K) štandardné plastové profily alebo GENEO® Uf=1,1 W/(m2.K) nadštandardný kompozitný materiál, ktorý poskytuje najvyššiu stabilitu vďaka staticky vypracovanej profilovej konštrukcii a použitím oceľovej výstuže. Euro-Design 70® päťkomorový s dvomi dorazovými tesneniami alebo SYNEGO® ako šesť-sedem komorový profil a GENEO® šesťkomorový profil s dvomi dorazovými tesneniami a jedným stredovým tesnením sivej farby pri bielych a čiernej farby pri farebných profiloch.

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

DVERE ZDVIŽNO-POSUVNÉ/HST Portál

DVERE_ZDVIZNO_POSUVNE

REHAU GENEO® Uf=1,4 W/(m2.K). Kompozitný materiál poskytuje najvyššiu stabilitu vďaka staticky vypracovanej profilovej konštrukcii. Päťkomorový profil s dvomi dorazovými tesneniami sivej farby pri bielych a čiernej farby pri farebných profiloch.

Dizajn okna prispôsobený európskym štandardom. S posuvným kovaním so zdvihom krídla vytvoríte otvorenú atmosféru plnú svetla.

HST portál v súčasnosti je stále viac a viac žiadaným prvkom. My ho montujeme dá sa povedať na každý druhú rodinný dom.  Je súčasným trendom. Tieto dvere môžu viesť na balkón, terasu, záhradu. Veľkoplošnými krídlami, vysokokvalitným posuvným systémom s bezbariérovým prahom zažijete maximálne pohodlie bez obmedzení.   Na základe dlhodobých a osobných skúseností   vieme potvrdiť , že technika je tak dokonalá, že dokonca i krídlo s hmotnosťou až 400 kg sa dajú bezpečne a pohodlne ovládať i malým dieťaťom.

Podrobnejšie technické informácie nájdete na produktovom liste TU.

Kovanie

GU - skryté kovanie / klasické kovanie - bezpečnosť, komfort a kvalita

Okenné a dverové kovanie GU – bezpečnosť, komfort a kvalita.
Kovanie spoločnosti G-U typu UNI-JET v sebe zahŕňa Celoobvodové a bezpečnostné kovania GU | Skryté kovanie (u nás štandard) | Okenné a dverové kľučky HOOPE | Pákové mechanizmy | Tesnenia, vetracie systémy | Elektrické otváranie okien

Sme nároční na kvalitu okien
Každé moderné okno by malo, okrem estetickej kvality, spĺňať aj náročné technické a bezpečnostné požiadavky. Takéto okno musí dokonale tesniť po celom svojom obvode. Navyše by malo združovať otváravú a sklopnú funkciu. Nesmieme zabúdať na zvýšenú schopnosť okna odolávať vlámaniu a na najvyššie estetické požiadavky.
Systém, ktorý v sebe zahŕňa všetky tieto požiadavky kladené na moderné kovanie zo spoločnosti Gretsch Unitas, sa volá UNI-JET. Je to celoobvodové kovanie vhodné pre všetky typy okien, bez ohľadu na tvar a tradične využívaný materiál.

Skryté kovanie
Ako novinku Vám vieme ponúknuť skryté kovanie pri niektorých typoch okenných profilov, ktoré Vám zabezpečí čistú líniu a moderný estetický vzhľad okna. Toto riešenie poteší ako náročného zákazníka tak z praktického hľadiska každého užívateľa.

Základom je bezpečnosť
Po celom obvode okna má UNI-JET uzatváracie body vybavené hríbovými čapmi, ktoré znižujú možnosť násilného otvorenia okna. Možnosť použitia rôznych typov rámových uzáverov umožňuje zvyšovať bezpečnosť okna podľa potreby zákazníka. So štandardnými dielmi kovania UNI-JET a použitím oceľových uzatváracích čapov je možné dosiahnuť stupeň odolnosti proti vlámaniu WK2 podľa EN 1627 – 1630.

Komfort, ktorý je s kovaním UniJet samozrejmosťou
Celoobvodové kovanie UniJet spĺňa všetky požiadavky zákazníkov na komfort ovládania. Poistka proti chybnej manipulácii, škárové vetranie, zdvíhač krídla, ktorý uľahčuje manipuláciu s ťažkými krídlami či protiprievanová poistka, toto všetko je v štandarde.
Vďaka špeciálnej konštrukcii automatických hríbových čapov Cleverle je manipulácia s oknom vybaveným kovaním UNI-JET jednoduchá, ľahká a bezporuchová.

Povrchová úprava – viac ako štandard
Povrchová úprava kovania je základom jeho dlhoročného používania. Preto je UNI-JET upravované špeciálnou úpravou ferGUard s vysokou schopnosťou odolávať korózii. V porovnaní so štandardnou ponukou ostatných kovaní tak dosahuje niekoľkonásobne lepšie parametre, čo potvrdili náročné testy nezávislej skúšobne v Nemecku. Vďaka tejto úprave má kovanie príťažlivý strieborný vzhľad.

Videoprezentácia

Vzorkovník fólií a farieb

Štandard
2178 001-167 Golden Oak(1)

2178 001-167 Zlatý dub

2178 007-167 NussbaumV(1)

2178 007-167 Orech

7016 05-167 anthrazitgrau(1)

7016 05-167 Antracitovo šedá

9152 05-168 weiss(1)

9152 05-168 Biela

Rozšírený štandard
3214 009-195 Soft Cherry(1)

3214 009-195 Soft Cherry

2052 089-167 Eiche dunkel(1)

2052 089-167 Eiche dunkel

7155 05-167 grau(1)

7155 05-167 Grau

3211 005-148 Irish Oak(1)

3211 005-148 Irish Oak

2065 021-167 Sapeli(1)

2065 021-167 Sapeli

F436-1001 Aluminium(1)

F436-1001 Aluminium

F436-3042 Noce sorrento balsamico(2)

F436-3042 Noce sorrento balsamico

49237 Siena PN Noce(1)

49237 Siena PN Noce

F436-3043 Cherry amaretto(1)

F436-3043 Cherry amaretto

49240 Winchester(1)

49240 Winchester

Neštandard
6005 05-167 moosgrun(1)

6005 05-167 Moosgrün

6125 05-167_Dunkelgrun

6125 05-167 Dunkelgrün

3149 008-167_Eiche rustikal

3149 008-167 Eiche rustikal

8518 05-167_Schwarzbraun

8518 05-167 Schwarzbraun

3081 05-167_Dunkelrot

3081 05-167 Dunkelrot

3162 002-167_Macore

3162 002-167 Macore

3118 076-168_Eiche natur

3118 076-168 Eiche natur

3069 041-167_Bergkiefer

3069 041-167 Bergkiefer

1379 05-167_Cremeweiss

1379 05-167 Cremeweiss

3152 009-167_Streifen-Douglasie

3152 009-167 Streifen-Douglasie

5150 05-167_Stahlblau

5150 05-167 Stahlblau

1192 001-167_Oregon

1192 001-167 Oregon

7012 05-167_Basaltgrau

7012 05-167 Basaltgrau

3202 001-167_Black Cherry

3202 001-167 Black Cherry

3167 004-167_Mooreiche

3167 004-167 Mooreiche

F436-7022_Titanium-hladka

F436-7022 Titanium-hladka

49233_Siena PR Rosso

49233 Siena PR Rosso

8875 05-167_Schokobraun

8875 05-167 Schokobraun

3214 007-195_Rustic Cherry

3214 007-195 Rustic Cherry

2052 090-167_Eiche hell

2052 090-167 Eiche hell

F436-3031_Birke rose

F436-3031 Birke rose

7038 05-167_Achatgrau

7038 05-167 Achatgrau

3156 003-167_Eiche

3156 003-167 Eiche

F436-3058_Walnuss amaretto

F436-3058 Walnuss amaretto

F436-3062_Walnuss kolonial

F436-3062 Walnuss kolonial

F 436 1006_Antracit Metbrush

F 436 1006 Antracit Metbrush

1293001-195_Crown Platinum

1293001-195 Crown Platinum

1293010-195_Earl Platinum

1293010-195 Earl Platinum

1293002-195_Quartz Platinum

1293002-195 Quartz Platinum

RAL- vzorkovník dekorov a farieb
RAL

Dverové výplne

Ponúkame Vám širokú paletu dverových výplní od dvoch renovovaných výrobcov. Paleta výberu je naozaj široká stačí klikať.

Plastové vchodové dvere
Plastové vchodové dvere sa vyrábajú z plastových profilov, ktoré sú vystužené oceľovými pozinkovanými výstuhami, vďaka ktorým si plastové dvere zachovávajú svoj tvar a funkčnosť. Ich hlavnou výhodou je výborná tepelná izolácia. Pre zlepšenie tepelnej izolácie Vašich dverí doporučujeme používať dverné výplne o hrúbke 36 až 44 mm, ktoré sú štandardne dodávané s izolačným trojsklom. Plastové dvere je možné kombinovať so všetkými dvernými výplňami v našej ponuke. Pri bielych vchodových dverách výber záleží len na Vašom vkuse a môžete siahnuť po plastových dverných výplniach, hliníkových dverných výplniach aj HPL – živicových dverných výplniach. Pri farebných plastových dverách a plastových dverách v drevoimitácii doporučujeme použiť HPL-živicové dverné výplne zo série FUTURE, STANDARD +, alebo hliníkové dverné výplne zo sérií ELITE a SIMPLE, hlavne keď sa jedná o plastové dvere používané ako hlavné, vstupné vchodové dvere umiestnené na slnečnej strane.

Hliníkové vchodové dvere

Hliníkové vchodové dvere sú konštrukčne stabilnejšie ako plastové vchodové dvere, a preto sú vhodnejšie do frekventovaných prevádzok, alebo spoločných priestorov panelákových domov. Ich nevýhodou je horší tepelný prestup ako aj náchylnosť na ľahšie poškodenie napríklad poškrabaním. Ďalšou nevýhodu hliníkových vstupných dverí v porovnaní s plastovými dverami je ich vyššia cena. Hliníkové dverné výplne je ideálne kombinovať s hliníkovými dvernými výplňami zo série ELITE, SIMPLE, FUTURE.

Dverové výplne GAVA plast

Plastové výplne:

plastova_vypln_01

plastova_vypln_02

plastova_vypln_03

plastova_vypln_04

Hliníkové výplne:

hlinikova_vypln_01

hlinikova_vypln_02

hlinikova_vypln_03

hlinikova_vypln_04

hlinikova_vypln_05

hlinikova_vypln_06

hlinikova_vypln_07

hlinikova_vypln_08

hlinikova_vypln_09

Hliníkové výplne:

hpl_01

hpl_02

hpl_03

hpl_04

hpl_05

GAVA - Tango dvere

GAVA TANGO – HLINÍKOVÉ VCHODOVÉ DVERE
Vchodové dvere Gava Tango boli vyvinuté špecificky na základe náročných potrieb a spoznávania priebehov fyzikálnych zákonitostí pôsobiacich na dvernú techniku:
– prevedenie hliníkového profilového systému,
– skladba dverného jadra a zasklení,
– výbero funkčných a bezpečnostných prvkov,
– rešpektovanie preferencie teplotechniky,
– početné simulácie a skúšky zamerané najmä na preťažovanie pôsobením tepelného žiarenia na veľkorozmerové tmavé elementy.

Vchodové dvere Gava Tango sú dizajnovo vytvárané tak aby maximálne vynikla krása hliníkových dverných výplní pomocou prevedenia tzv. obojstranného prelepenia dverného krídla. Dverná výplň je prilepená na krídle až po jeho viditeľné vonkajšie obrysy namiesto obvyklého vsadenia do krídla. Tým profily krídla Gava Tango celkom prekrýva, a to obojstranne – aj z exteriéru, aj z interiéru. Obojstranné prelepenie okrem atraktívnejšieho dizajnu hliníkových dverí prináša aj posilnenie izolačných vlastností a tuhosti dverného krídla.

Katálog dverí nájdete tu >
Viac informácií na tejto stránke >

 

Dverové výplne BAUPartner

ELITE

01_Elite
ELITE – vchodové hliníkové a plastové dvere s dverovými výplňami ELITE tvoria dizajnérsky aj kvalitatívny vrchol medzi vchodovými dverami dostupnými na slovenskom a českom trhu. Hrúbka steny výplne je až 3 mm. Vysoká kvalita a majstrovské spracovanie dverných výplní, možnosť prekrytia krídla vchodových dverí dostupné pre plastové aj hliníkové dvere, ako aj decentné dizajnérske doplnky dverí ako nerezové madlá, okopové prahy, rozety na zámok, urobia z Vašich dverí majstrovské dielo. Všetky výplne z tejto modelovej rady je možné objednávať aj v hrúbke 36/40/44 mm v kombinácii s izolačným trojsklom s teplým rámikom Super Spacer.

Katálog výplní nájdete tu >

ELITE PLUS

02_Elite_plus
ELITE PLUS – ultra moderné dizajnové dvere s dverovými dekoračnými výplňami ELITE PLUS sú úplnou novinkou na Slovenskom aj Českom trhu. Odlišujú sa aplikáciami, ktoré sú len v tejto sérii vyrábajú z farebného kaleného skla miesto nerezu. Hrúbka steny výplne vchodových dverí je až 3 mm. Všetky modely dverí sú dodávané s frézovanými prvkami na povrchu hliníkovej výplne. Pre celú sériu dverí ELITE PLUS je k dispozícii výber z množstva doplnkov ako nerezové madlá, okopové prahy, rozety na zámok dverí a ako novinka aj LED podsvietenie. Všetky dverové výplne ELITE PLUS je možné objednávať v hrúbkach až do 58 mm v kombinácii s izolačným trojsklom s teplým rámikom Super Spacer.

Katálog výplní nájdete tu >

SIMPLE

03_Simple

SIMPLE – vchodové hliníkové a plastové dvere v kombinácii s 8 novými dizajnovými výplňami zo série SIMPLE. Prevedenie panelov dverí je elegantné, jednoduché a zároveň nadčasové. Výplne sú vyrobené z hliníka o hrúbke 1,5 mm a sú dodávané štandardne s obojstrannou inox aplikáciou. Sú vhodné pre použitie do plastových aj hliníkových vchodových dverí.Všetky vchodové dvere s dverovými výplňami SIMPLE sa vyrábajú bez skla, v odtieňoch RAL, zlatý dub a orech.

FUTURE

04_Future
FUTURE – vchodové hliníkové a plastové dvere v kombinácii s luxusnou modelovou radou FUTURE z vysoko odolného materiálu HPL, s obojstranným nerezovým alebo PVC rámikom. Široký výber ručne vyrábaných vitrážnych, fazetových a ornamentných skiel zaručí pre Vaše vchodové dvere nenapodobiteľný a jedinečný dizajn. Všetky výplne z tejto modelovej rady je možné objednávať bez príplatku v hrúbke 24/36/40/44 mm v kombinácii s izolačným trojsklom s teplým rámikom Super Spacer a sú vhodné rovnako pre plastové aj hliníkové vchodové dvere.

Katálog výplní nájdete tu >

EXCLUSIVE

05_Exclusive
EXCLUSIVE – ťažké rustikálne tvary vchodových dverí s masívnymi bordúrami, prekrásnymi vitrážami alebo kovanými mrežami dverí pred sklom. Plastové a hliníkové vchodové dvere s dverovými výplňami EXCLUSIVE sú dodávané štandardne s izolačným trojsklom a bezpečnostnou výstuhou od hrúbky 24 mm. Všetky dverové výplne z tejto modelovej rady je možné objednávať bez príplatku v hrúbke 24/36/40/44 mm v kombinácii s izolačným trojsklom s teplým rámikom Super Spacer a je možné ich osadiť do plastových aj hliníkových vchodových dverí.

Katálog výplní nájdete tu >

VIZUAL

06_Vizual

VIZUAL – jedinečná kombinácia bieleho plastu s drevoimitáciou v HPL, je zaujímavým riešením, ktorý oživí každé plastové aj hliníkové vchodové dvere. Modely z tejto série je možné kombinovať s fazetovým sklom alebo pieskovanými motívmi. Všetky plastové a hliníkové dvere v kombinácii s touto modelovou radou dverových výplní je možné objednávať bez príplatku v hrúbke 24/36/40/44 mm v kombinácii s izolačným trojsklom s teplým rámikom Super Spacer.

Katálog výplní nájdete tu >

CLASSIC

07_Classic

CLASSIC – klasické a nadčasové modely plastových a hliníkových vchodových dverí s masívnymi bordúrami, ktoré je možné kombinovať s množstvom vitráží, zapekaných skiel, mriežok. Pre vybrané modely dverí je k dispozícii obľúbené tečúce sklo, ktoré zaručí nenapodobiteľný dizajn Vašich dverí. Všetky plastové aj hliníkové vchodové dvere v kombinácii s touto modelovou radou dverových výplní je možné objednávať bez príplatku v hrúbke 24/36/40/44 mm v kombinácii s izolačným trojsklom s teplým rámikom Super Spacer.

Katálog výplní nájdete tu >

MODERNA

08_Moderna

MODERNA – plastové vchodové dvere s dvernými výplňami z tejto modelovej rady spájajú v sebe moderný dizajn s bordúrami okolo skiel a veľmi výhodnú cenu. Všetky modely dverí je možné kombinovať s množstvom vitráží a zapekaných skiel. Všetky plastové a hliníkové vchodové dvere v kombinácii s touto modelovou radou dverových výplní je možné objednávať bez príplatku v hrúbke 24/36/40/44 mm v kombinácii s izolačným trojsklom s teplým rámikom Super Spacer.

Katálog výplní nájdete tu >

PREMIUM

09_Premium
PREMIUM – “bezpečnostné dvere” plastové výplne s nápaditým a nenapodobiteľným tvarom, s jemnými bordúrami lemujúcimi celú výplň, štandardne osadené s izolačným bezpečnostným trojsklom od hrúbky 24 mm a bezpečnostnou výstuhou. Vonkajšie a vnútorné sklo dverí je bezpečnostné, stredné sklo môže byť ornamentné sklo alebo pieskované sklo osadené čírymi fazetami. Všetky plastové a hliníkové vchodové dvere v kombinácii s touto modelovou radou dverových výplní je možné objednávať bez príplatku v hrúbke 24/36/40/44 mm v kombinácii s izolačným trojsklom s teplým rámikom Super Spacer.

Katálog výplní nájdete tu >

ELEGANCE

10_elegance
ELEGANCE – jednoduché, moderné a elegantné tvary dverí s veľmi jemnými bordúrami okolo skiel. Dverové výplne ELEGANCE je možné kombinovať s množstvom vitráží, faziet, zapekaných skiel a pieskovaných dekorov. Sklo dverí je možné olemovať plastovými rámčekmi v pastelových farbách alebo s nerezovým rámčekom. Všetky plastové aj hliníkové vchodové dvere v kombinácii s touto modelovou radou dverových výplní je možné objednávať bez príplatku v hrúbke 24/36/40/44 mm v kombinácii s izolačným trojsklom s teplým rámikom Super Spacer.

Katálog výplní nájdete tu >

STANDARD PLUS

11_Standart+

STANDARD PLUS – vchodové dvere v kombinácii s touto modelovou radou dverových výplní charakterizuje minimalizmus a moderný dizajn za prekvapivo výhodnú cenu. Materiál je pri bielom prevedení dverí PVC, pri jednostrannej alebo obojstrannej laminácii dverí je to HPL – lisovaná živica. Plastové aj hliníkové vchodové dvere zo série STANDARD plus je možné kombinovať s jednostranným alebo obojstranným rámčekom v imitácii nerezu.

Katálog výplní nájdete tu >

STANDARD

12_Standart

STANDARD – plastové vchodové dvere v bielej farbe s masívnymi bordúrami. Túto sériu dverových výplní charakterizuje jednoduchý klasický tvar a mimoriadne výhodná cena dverí.

Katálog výplní nájdete tu >

Sklo

Štruktúrované sklá, okrasné sklá, ornamentálne sklá
ALTDEUTSCH bronz

ALTDEUTSCH bronz

ALTDEUTSCH clear

ALTDEUTSCH clear

CREPI

CREPI

DELTA

DELTA

DUBOVA KORA bronz

DUBOVÁ KORA bronz

DUBOVA KORA clear

DUBOVÁ KORA clear

CHINCHILA clear

CHINCHILA clear

KATHEDRAL MAX

KATHEDRAL MAX

KRIZET

KRIZET

MADERA

MADERA

MARIS

MARIS

MASTER - CARRE

MASTER - CARRE

MASTER - LENS

MASTER - LENS

MASTER - LIGNE

MASTER - LIGNE

MASTER - POINT

MASTER - POINT

MASTER - RAY

MASTER - RAY

NEMO

NEMO

SILVIT clear

SILVIT clear

SPOTLYTE

SPOTLYTE

THELA

THELA

Kombinácia skladby skiel dovoľuje využiť prednosti rôznych typov skiel, ale aj usmerňovať slnečné spektrum a vyhovieť rôznym požiadavkám:

Swisspacer

Dnes sa štandardne dodávajú izolačné dvojsklá / trojsklá už s plastovým vymedzovacím rámčekom zvaným swisspacer a doteraz používané hliníkové dištančné rámiky sa už používajú zriedkavo.

Hliník, dokáže na kraji dvojskla vytvoriť tepelný most, ktorý sa vyznačuje svojou vodivosťou. V dôsledku tohto mosta sa okraj mosta často skvapalňuje, a tým stráca svoje pohodlie a zároveň dochádza aj k tepelným stratám.

Hlavne kvôli týmto, ale aj iným dôvodom je takzvaná –„teplá hrana“ dôležitou súčasťou šetrenia tepla. Swisspacer – teda „teplý rámik“ znižuje až 50-60% tepelných strát cez tepelný most, má teda extrémne nízku vodivosť.

Tepelné straty pri izolačných dvojsklách sú spôsobené veľmi nízkym koeficientom vodivosti swisspacera, ktorý sa vyrába z plastu so sklenenými vláknami, a tak zaručujú tepelnú vodivosť nižšiu ako 0,2 W/mK, teda 1000 krát menšiu, ako pri hliníkových, pri ktorých je vodivosť 200W/mK.

Swisspacer zaručuje nižšie náklady na vykurovania a lepšiu izoláciu, vyniká totiž svojou optimalizovaným odporom úniku tepla. Unikanie tepla je so swisspacerom minimálne o 0.1 W/m2K nižší, než pri klasických hliníkových rámčekoch.

Výsledok je teda taký, že náklady na vykurovanie sa znižujú o 5% vďaka swisspaceru. Redukuje to náš rozpočet a vďaka zníženiu emisií CO2 je aj šetrné k prostrediu.

Tým, že sa vyššie teploty zachovávajú na vnútorných hranách sklených tabúľ, značne sa znižuje možnosť vznikania zrážok. Toto ďalej znižuje vznik plesní na oknách.

Ako estetický prvok swisspaceru vyzdvihujeme to, že jeho spojovacie rošty sú pravouhlé a so svojím matným povrchom pôsobí harmonicky.

Rámik swisspacer je svojím vzhľadom identický s hliníkovými rámikmi, preto ich použitie je možné u rovnakých typov dvojskiel.

Bezpečnostné sklá

Na ochranu proti vniknutiu vznikajú plošným spojením dvoch, či viacerých vrstiev skla a špeciálnych fólií s vysokou pevnosťou a elasticitou.

Vrstvené bezpečnostné sklo ESG (lepené bezpečnostné sklo VSG) je vynikajúcim prvkom pre bezpečnostné zasklievanie otvorov v stavebných konštrukciách a dá sa použiť aj v najnáročnejších architektonických návrhoch pri použití v horizontálnej, vertikálnej alebo šikmej polohe. Vrstvené sklo sa vyrába plošným spojením dvoch a viac vrstiev skla s jednou alebo niekoľkými vrstvami polyvinylbutyralovej fólie s vysokou pevnosťou, adhéziou a elasticitou.Pri rozbití vrstveného skla črepiny zostávajú na fólií, čím sa znižuje alebo úplne vylučuje poranenie osôb.

 

Pri vhodnej skladbe je vrstvené bezpečnostné sklo schopné klásť značný odpor aj pri opakovaných násilných útokoch (napr. kladivom, sekerou, streľbou a pod.) za účelom vniknutia do chráneného objektu (prienik pri zločineckom alebo teroristickom útoku). Vrstvené sklo vyrobené z reflexných skiel a skiel farbených v hmote umožňuje dosiahnuť širokú paletu farieb, ktoré sa vyznačuje vysokým estetickým efektom, ale aj veľmi účinnou ochranou proti slnečnému UV žiareniu.

Vrstvené bezpečnostné sklo sa využíva aj ako účinnú zvukovú izoláciu, ktorá narastá so zvyšujúcim počtom vrstiev skla. Bezpečnostné sklo vrstvené je použiteľné pri teplotách od -30°C do +60°C. Bezpečnostné sklo VBS V je možné použiť aj do izolačného skla.

Reflexné, protislnečné sklá

Tvoria účinnú ochranu proti slnečnému žiareniu. Tenkou vrstvou oxidov kovov alebo koncentráciou pigmentu vo farebných fóliách medzi vrstvami skla je možné.

Protislnečné sklá je možné rozdeliť na sklá:
– s absorbčnou charakteristikou (sklá Planibel)
– s absorbčnou a reflexnou charakteristikou (sklá Stopsol, Stopray, Solarbel)

Planibel – s absorbčnou charakteristikou zafarbené v hmote vo farbách bronz, zelená, šedá.

So vzrastajúcou plochou sklenej výplne stúpa preteplenie interiéru vplyvom slnečného žiarenia. Ak sa nahradí vonkajšia číra tabuľa sklom s absorbčnou či reflexnou charakteristikou, odbúrajú sa nepriaznivé vplyvy nadmerného vstupu slnečnej energie do miestnosti. To umožňuje podstatne znížiť náklady na udržiavanie prijateľnej teploty v interiéri v priebehu celého roka.

Stopsol – je reflexné protislnečné sklo s veľmi tenkou pyroliticky nanesenou vrstvou oxidov kovov. Táto vrstva je veľmi trvanlivá, a preto je možné orientovať ju tak von, ako aj dovnútra izolačného dvojskla. Orientácia vrstvy oxidov kovu ovplyvňuje hodnotu reflexie a rovnako konečný farebný odtieň skla. Sklo Stopsol sa vyrába v dvoch variantoch – Stopsol Classic so strieborným odrazom s ľahko jantárovým odtieňom a Stopsol Supersilver so strieborno-modrým leskom.

Stopray – je reflexné sklo s veľmi tenkou vrstvou vzácneho kovu, ktoré zabezpečuje vynikajúcu ochranu pred nežiadúcim vstupom slnečnej energie a zároveň významne zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti dvojskla. Vrstva vzácneho kovu na povrchu skla musí byť orientovaná vždy smerom do dutiny, aby nedošlo k jej poškodeniu. Stopray sa vyrába v širokej škále farebných odtieňov, čo z nej (spoločne s technickými charakteristikami) robí ideálny materiál pre architektúru. Významným argumentom pre použitie skla Stopray je okrem zmienených vlastností tiež fakt, že i napriek vysokej účinnosti ochrany proti vstupu slnečnej energie nie je obmedzený prestup tepla do interiéru.

Solarbel – je sklo, na ktorom sú elektromagneticky nanesené zliatiny kovov. Solarbel zaisťuje ochranu pred nadmerným vstupom slnečnej energie, pričom vykazuje široké spektrum hodnôt priepustnosti svetla a svetelného odrazu. Pokovena vrstva je vždy orientovaná smerom do dutiny. Použitím skla Solarbel v izolačnom dvojskle dochádza k nezanedbateľnému zlepšovaniu tepelnoizolačných vlastností.

Sklá s okrasnými a bezpečnostnými mriežkami

Medzi vrstvami skla v rôznych tvaroch, hrúbkach a povrchovej úprave.

Mriežky do skiel
Za účelom naviazania do starodávneho štýlu architektúry výrobca TOP-PLAST ponúka široký výber mriežok – dekoračných elementov do okien a dverí. Vďaka nim interiér získa výnimočné čaro a fasáda domu získa neopakovateľný vzhľad. Mriežky sú dostupné ako vnútorné /medzi tabuľami/ alebo vonkajšie /nalepené/. Dostupné sú v rôznych šírkach a farbách, môžeme ich prispôsobiť do individuálneho vzoru okna.

 

Izolačné sklo

SGG CLIMAPLUS / SGG CLIMATOP

Výrobok High–Tech v oblasti tepelných izolácií

Prečo sklo s tepelnoizolačnými vlastnosťami?

Sklom uniká vždy určité množstvo tepla z vykurovaných miestností. Ani u iných materiálov to nie je inak. Otázka je: koľko tepla musí uniknúť alebo koľko tepla sa môže stratiť? Na uvedenú otázku môžeme odpovedať: menej ako polovica oproti tradičným sklám.

V posledných rokoch prešiel vývoj tepelnoizolačných skiel veľmi rýchlym rozvojom a emisivita týchto skiel sa dostala až na hodnotu ε = 0,01.Nová generácia tepelnoizolačných skiel udržuje v dome teplo.

Čo to znamená pre Vás? Výrazné zníženie nákladov na vykurovanie a prostredie Vášho bytu bude bez chladných zón.

Znamená to však tiež mimoriadne veľké úspory energie, spojenej so znížením emisie plynov vzniknutých pri spaľovaní oxidu uhličitého a siričitého.

Podobný účinok, ako má katalyzátor v aute, má tepelnoizolačné sklo v dome: citeľne zlepšuje životné prostredie.Tepelnoizolačné sklá ochraňujú a šetria životné prostredie, šetria náklady na vykurovanie a zaisťujú príjemné prostredie bytu.

Poznámka:
Emisivita je definovaná ako pomer intenzity vyžarovania reálného telesa k intenzite vyžarovania abslolútne čierneho telesa s rovnakou teplotou.