Tieniaca technika

Exteriérové tienenie

Vonkajšie rolety

Rolety copyPredokenné rolety MINIROL Vám zaručujú stálu kvalitu zhotovenia pri vysokých nárokoch na kvalitné materiály.
Náš systém pre preddokenné rolety má tieto výhody:

  • Veľmi kvalitnú zvukovú izoláciu
  • Šetrenie výdavkov na kúrení a tím znižovanie tepelných strát
  • Efektívne zatmenie
  • Ochranu pred silným vetrom a búrkou
  • Bezpečnosť ako ochrana pred neželanými návštevníkmi

 

Ponúkame Vám dva typy roliet:

  • predokenné rolety do novostavieb
  • predokenné rolety pre dodatočnú montáž

Obe tieto rolety vieme doplniť integrovanou rolovaciou sieťkou proti hmyzu, ktorá Vás ochráni pred hmyzom a je elegantným riešením jedného výrobku. Rolety do novostavby je možné montovať do zaomietacieho boxu alebo do roletového prekladu, ktorý je zabudovaný v rámci hrubej stavby.
Pre rolety na dodatočnú montáž Vám ponúkame systém MONO, ktorý sa montuje pred okno alebo do rozšírenia.
Preddokenné rolety môžu byť vhodným doplnkom pre Váš dom, záleží len na Vás aký typ rolety, farby alebo lamely si vyberiete. Lamely môžu byť hliníkové s polyuretánovou penou alebo extrudované – označované aj ako bezpečnostné. Pokiaľ ide o farbu ponúkame Vám široký výber farebného prevedenia lamiel. Vodiace a koncové lišty je možné dodať v akejkoľvek farbe RAL alebo v renolit-folii.
Rolety Vám vieme dodať ovládané – mechanicky – pomocou popruhu alebo šnúry alebo ovládané mechanicky pomocou trubkového elektropohonu.

Exteriérová látková roleta - SCREEN

screen_01Screenové rolety predstavujú elegantnú, modernú a cenovo priaznivú možnosť tienenia okien na všetkých typoch budov.

Ide o systém, ktorý je určený hlavne pre exteriérové tienenie okien. Na to sa využívajú špeciálne textílie s takmer neobmedzenou životnosťou a rozsiahlou škálou farieb. Táto textília
– zamedzuje prudkému slnečnému svetlu,
– prieniku tepla
– nežiaducim pohľadom
a pritom stále zostávate v kontakte s vonkajším prostredím.

Vyznačujú sa vysokou kvalitou prevedenia, čím je zabezpečené ich používanie na veľa rokov.Ponúkame tri základné typy screenových roliet:
MINIROL LOCKSCREEN
SCREEN
CABLESCREEN

Videoprezentáciu si môžete pozrieť tu >

Exteriérová žalúzie

 

exterierove_zaluzie_001 exterierove_zaluzie_002 exterierove_zaluzie_003

Žalúzie Alucover sú moderné vonkajšie žalúzie ovládané kľukou, motorom alebo na diaľkové obládanie, ktoré zabezpečujú plynulú reguláciu svetla a hluku vstupujúceho do interiéru. Pre svoju dlhú životnosť a mnohostranné využitie sa uplatnia nielen vo veľkých výrobných halách, reprezentačných budovách, ale aj pri výstavbe rodinných domov, kde si získavajú stále vačšiu obľubu. Pre rýchle porovnanie Vám ponúkame prehľad parametrov pre jednotlivé typy žalúzií:

ZN90 CN80 CN50 SN90
Umiestnenie Exteriér Exteriér Exteriér Exteriér
Materiál Al Al Al Al
Ovládanie Kľuka / Motor Kľuka / Motor Kľuka / Motor Kľuka / Motor
Atypické tvary Nie Nie Nie Nie
Typ stavby Dom, Kancelária Dom, Kancelária Dom, Kancelária Dom, Kancelária
Úspora energie Áno Áno Áno Áno
Ochrana pred UV Áno Áno Áno Áno
Úroveň tienenia Celotieniace Celotieniace Celotieniace Celotieniace
Markízy

markiza_01Klasickým a najjednoduchším riešením zatienenia terasi je Markíza. Napríklad Markíza Elegant je spojením solídnosti a elegancie. Jej konštrukcia je ideálnym riešením pre veľké terasy a komerčné priestory. Rozkladacie ramená markízy sú namontované na hliníkové konzoly so špeciálnou konštrukciou.  Viac o druhoch, možnostiach a využití jednotlivých druhov markíz sa dočítate priamo na stránke našeho obchodného partnera: M-tech

Interiérové tienenie

Interiérové žalúzie

Horizontálne klasické

interierove_zaluzie_02ISO SYSTEM je moderná a esteticky vyvážená žalúzia s retiazkovým ovládaním typu monocomang, čo ponúka komfort jednoduchého ovládania a spoľahlivosť kvalitných komponentov a širokú škálu farebných a technických vyhotovení.  Interiérové žalúzie ponúkame v týchto prevedeniach:

ISO Sys.HIT ISO Sys.LITE PLUS ISO Sys.PLUS
Materál kov AL AL
Ovládanie Retiazka Retiazka Retiazka
Atypické tvary Nie Nie Áno

 

 


interierove_zaluzieŽalúzia Hit z rodiny interiérových horizontálnych žalúzii ISO SYSTEM je najpopulárnejšia z ponúkaných technických variant s vyhľadávaným pomerom cena/kvalita. Žalúzia LITE PLUS je vyrobená z extrudovaného hliníkového profilu, ktorý vytvára luxusný dizajn. Ponúka všetok komfort jednoduchého ovládania, prístup ku všetkým ovládacím prvkom a jednoduchú údržbu bez nutnosti demontáže. Jej ďalšou prednosťou je dokonalá ochrana vnútorného mechanizmu od vonkajšieho priestoru pomocou dvoch uzamykateľných líšt horného profilu. ISO SYSTEM IAL je moderná a esteticky vyvážená žalúzia s retiazkovým ovládaním typu monocomang. Ponúka komfort jednoduchého ovládania. ISO SYSTEM Lux je celohliníková interiérová žalúzia umožňujúca vyhotoviť atypické prevedenia, ktoré sú vhodné na dotváranie dizajnu moderných budov a precízne riešenie interiéru.

Vzorkovník tienenia Vzorkovník textílií Vzorkovník systému

 

 

Vertikálne žaluzie

zaluzie5Látkové  ako aj drevené Žalúzie VERTICAL sú praktickým a veľmi elegantným doplnkom interiérov s jednoduchou obsluhou a nenáročnou údržbou. Svoje využitie nájdu aj ako prostriedok na optické oddelenie priestorov, pričom pri vhodne zvolenej farebnosti a kvalite látkových lamiel sú plnohodnotnou náhradou závesov a záclon. Montujú sa priamo na strop alebo na stenu. Umožňujú zatieniť atypické okná a stavebné otvory.

Vzorkovník textílií >

Interiérové rolety

FANROLL

Fanroll FR

Fanroll1Fanroll FR sú interiérové látkové rolety vyrábané s dvoma priemermi horného návinu a to 25 a 38 mm. Prednosťou je veľmi jednoduché ovládanie a montáž. Montuje sa priamo na okno alebo na nadokenný preklad. Látka určená na roletu môže byť z rôznych materiálov v závislosti od toho, či chceme docieliť iba stlmenie svetla alebo úplné zatienenie

Fanroll FTM

Fanroll2Fanroll FTM sú interiérové látkové motorické rolety ovládané pomocou diaľkového ovládanie alebo vypínača. Vyrábané sú s priemerom horného návinu 43 mm. Látka určená na roletu môže byť z rôznych materiálov, často sa využívajú špeciálne látky ako napr. SilverScreen.

Fanroll FP

Fanroll4Fanroll FP je pružinová roleta, vyrábaná s dvoma priemermi horného návinu a to 25 a 38mm. Rolety je možné nastaviť do akejkoľvek polohy pomocou aretačného mechanizmu. Roleta sa montuje priamo na okno, alebo na nadokenný preklad, pričom látka môže prekrývať požadovanú časť steny. Ovládanie je umožnené šnúrkou, prípadne madlom.

Fanroll FTR

roll5Fanroll FTR sú interiérové látkové rolety ovládané retiazkou vyrábané s priemerom horného návinu 43 mm. Látka určená na roletu môže byť z rôznych materiálov v závislosti od toho, či chceme docieliť iba stlmenie svetla alebo úplné zatienenie.

Funroll Mini FM

Fanroll3Funroll Mini FM sú interiérové látkové rolety ovládané retiazkou, vyrábané s priemerom horného návinu 17 mm. Prednosťou rolety je veľmi jednoduché ovládanie a montáž, pričom k montáži nie sú potrebné žiadne skrutky na jej upevnenie. Roletka sa montuje priamo na okno pomocou kovových závesných vešiakov. Pomocou horného a dolného kovového vešiaka je napnutý vodiaci silón, ktorý zaisťuje fixáciu rolety.

Rollite

ROLLITE R

RolitteROLLITE R sú interiérové látkové rolety ovládané retiazkou. Základnou funkciou roletiek je ochrana interiéru miestnosti pred slnečnými lúčmi, aj keď ako atraktívny a praktický doplnok sa tešia čoraz väčšej obľube. Látka určená na roletu môže byť z rôznych materiálov v závislosti od toho, či chceme docieliť iba stlmenie svetla alebo úplné zatienenie.
Ponuka zahŕňa širokú škálu farieb a dekoratívnych motívov, z ktorých si určite vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.

Vzorkovník jednofarebných farieb nájdete tu >
Vzorkovník vzorovaných látok nájdete tu >

Rollite2 rollite3 Rollite4

Plisse

Rolety Plisse

Plise1Rolety Plisse predstavujú novodobý spôsob tienenia priestorov rodinných domov, kancelárií a firiem. Táto roleta sa neroluje tradičným spôsobom, ale štýlom a tvarom podobným “harmonike.” Ponúka rôzne prevedenia ovládania: motorické, mechanické, a taktiež materiály s rôznou priepustnosťou svetla. Sú stálofarebné, vodovzdorné, uchovávajú svoj tvar a sú antistatické.

 

 

plisse2 plisse3 plisse4 plisse5

Mist

MIST MT

mist1MIST MT sú interiérové strešné látkové rolety ovládané madlom. Jednou z najdôležitejších vlastností tohto výrobku je, že rovnomerne tlmí slnečné lúče a významnou mierou tak zabraňuje prehrievaniu interiéru. Roleta je konštruovaná tak, že látka má stály sťah a nedochádza teda k jej previseniu. Rolety MIST sú vyrábané pre tri typy strešných okien a to VELUX, FAKRO a ROTO.
Ponuka zahŕňa širokú škálu farieb a dekoratívnych motívov, z ktorých si určite vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.

Vzorkovník jednofarebných farieb nájdete tu >
Vzorkovník vzorovaných látok nájdete tu >

Excluzívne roletky Laylight

Deciso

discoElegantné rolety Deciso sú určené pre tých, ktorí viac preferujú konzervatívny štýl, jednoduché línie a štruktúry.

Vzorkovník farieb nájdete tu >

Dritto

DrittoHliníková línia roliet Dritto ponúka čistý a jednoduchý vzhľad, k dispozícii v prevedení: hliník a drevo. Hliník je ľahký materiál, silný, odolný a eklektický. Teplé, evokujúce tóny dreva, spolu s jednoduchosťou hliníka, vytvárajú moderný prírodný vzhľad. Drevený materiál sa v spojení s modernou úpravou Laylight prezentuje mladým moderným dizajnom, čo ponúka nové estetické riešenie pre váš domov.

Vzorkovník farieb nájdete tu >

Obliquo

ObliquoObliquo – Tieto lesklé, silný chrómové rolety dodávajú vášmu bytu moderný dizajn, ich technologické prevedenie je vhodné pre mladé moderné prostredie. Modulárna konštrukcia, univerzálnosť, sila a jednoduchosť sú len niektoré z vlastností tohto výrobku. Vysoká kvalita povrchovej úpravy je základnou vlastnosťou línie roliet s chrómovým vzhľadom a perfektnou kombináciou funkčnosti a krásy.

Vzorkovník farieb nájdete tu >

Sinuoso

SinuosoSinuoso sú rolety so zaoblenými tvarmi. Predstavujú elegantný a štýlový prvok s jemným dizajnom a harmóniou tienenia.

Vzorkovník farieb nájdete tu >

Tondo

TondoTondo – Nenápadná, nevtieravá technológia, v súlade s ich líniou a veľkosťou. To je to, čo hliníkové línia roliet Tondo poskytuje.

Vzorkovník farieb nájdete tu >