Vitajte na našej novej webovej stránke! Prezrite si naše referencie

Okná ARTEVO – moderné, veľké, inovatívne, štýlové, farebné – okno roku 2024 pre inovatívneho a úspešného majiteľa!

Okná ARTEVO -moderné, veľké, inovatívne

Okná ARTEVO ako inovatívny nástupca kompozitných okien GENEO po desiatich rokoch menia myslenie a pohľad na konštrukciu okien.  ARTEVO zabezpečí moderné a elegantné okno s pocitom bezpečia, teplom domova a úsporou energií.

Pohľad na súčasné požiadavky stavieb sa neustále vyvíja a mení.  Zákazníci sú náročnejší, architekti sú odvážnejší, predstavy prekračujú výrobne stanovené hranice.

S rastom náročnosti spotrebiteľov sa menia technológie postupov, inovujú sa materiály v súlade s požiadavkami na úspory energie a rozvoj grafiky determinuje takmer neobmedzené možnosti v oblasti dizajnu. V  súčasnosti klasické plastové okno sa k dnešným moderným fasádam už nehodí, alebo len obmedzene.  Naopak ARTEVO spĺňa všetky aj tie najnáročnejšie požiadavky.

Čo je súčasná bežná požiadavka na plastové okno?

Veľké a farebné! A akú úlohu v tejto požiadavke zohrávajú naše nové inovatívne okná ARTEVO?

Tlak na maximálne rozmery, individualitu, farebnosť nie je už len pri developerských projektoch, ale aj pri individuálnej výstavbe, a v neposlednom rade aj pri rekonštrukciách v rámci teraz veľakrát spomínanej obnovy budov.

Pevnosť a statické vlastnosti okna ARTEVO sú v práve teraz vlastnosťami, ktoré dokážu vytvárať dizajn a architektúru budov a podtrhnúť jedinečný moderný štýl každej nehnuteľnosti.

Variabilita a rozmerové možnosti okna ARTEVO , sú preto určené pre každého náročného zákazníka, či už z pohľadu dizajnu, z pohľadu úspor energie, alebo z pohľadu obnoviteľných zdrojov.

Prečo sú okná ARTEVO také jedinečné?

V prvom rade okná ARTEVO nie sú klasické plastové okná. Nie sú vyrobené z plastu,  ale k kompozitného materiálu RAU-FIPRO X, ktorý bol  doteraz použitý na výrobu okien REHAU GENEO. GENEO ako profilový systém bolo prvýkrát na Slovensku použité na výrobu okien v roku 2013 ako revolučný a inovatívny profil, ktorý ako prvý zmenil spôsob myslenia a výroby plastových okien a dverí. Kompozit je materiál používaný vo formule 1, v leteckom priemysle, vo vesmíre, vo veternej energii…. A čo s tým má spoločné naše ARTEVO z rady profilového systému REHAU? Materiál. Použitie polymérov vystužených sklenými vláknami – kompozit.

Druhá generácia kompozitného materiálu RAU-FIPRO X je teraz použitá na výrobu okien REHAU ARTEVO. Výroba okien z tohto systému je spustená do výroby na Slovensku teraz v roku 2024 výrobnou spoločnosťou FENESTRA Sk. Pre komerčné účely je ARTEVO revolučný a inovatívny profil, ktorý rozširuje konštrukčné možnosti okien a dverí pre architektov a otvára nové možnosti fantázie a predstáv konečných užívateľov.

Kompozitný materiál a jeho mimoriadne zloženie extrúzie pomáha udržať stabilitu štruktúry aj bez pomoci vnútornej oceľovej výstuže do určitých rozmerov. Neprítomnosť armatúry vyzdvihuje neprekonateľné tepelnoizolačné vlastnosti ARTEVA.

A čo dizajn? Sú okná ARTEVO alternatívou k hliníkovým oknám?

Okná ARTEVO majú hranaté línie, ostré hrany a jemný dizajn hliníkového okna. Jeho profilová stavba je navrhnutá tak, že mu dáva variabilitu buď dizajn klasického plastového okna s úzkym pohľadovým krídlom alebo štýl a eleganciu plošne lícujúceho krídla s evokujúcim dojmom hliníkového okna. Spolu s možnosťou použitia klipu a návratu na užšiu pohľadovú líniu sú riešením pre najnáročnejších zákazníkov a architektov.

Okná ARTEVO predstavujú zástupcu v rade „plastových okien“ ako konkurenta  pre hliníkové okná. Dovolíme si povedať, že pre jeho elegantné línie, tepelnoizolačné vlastnosti, konštrukciu okna, ktorá minimalizuje hluk, maximalizuje energetické zisky a jeho recyklovateľnosť a minimálna náročnosť na údržbu,  je viac ako konkurencia k hliníkovým oknám. Je to okno, ktoré sa stáva TOP oknom na trhu.

Okenný profil systému ARTEVO pohľadovo vytvára dojem úplného splynutia zasklenia, rámového prvku a okolia. Eliminuje potrebu hrubých stien, čím udáva revolučný tón na poli moderných okenných systémov. Použitie sklených vlákien pre zvýšenie stability a tuhosti, je riešením postavenia REHAU ako lídra v oblasti inovácií a hraničných stavebných možností.

Pre koho sú okná ARTEVO určené?

Okná ARTEVO sú navrhnuté pre zákazníkov, ktorí očakávajú veľké a hranaté okná a súčasne najlepšie vlastnosti moderného okna. Vďaka svojej stavebnej hĺbke sa ľahko kombinujú s rôznym architektonickým štýlom a ľahko sa kombinujú i so systémom SYNEGO.

Bez vnútorného armovania je aj atypický tvar okien skutočnosťou. Trojuholníkové, či oblúkové okná, alebo inak lomené oblúky sa stávajú realitou a nie len snom… vďaka tejto možnosti sú určené i pre rekonštrukcie, a obnovu domov a bytov, ktoré v minulosti bežne zahŕňali atypické tvary, ktoré pri súčasných plastových oknách nebolo možné realizovať, alebo len v obmedzenom režime.

V základe je ARTEVO technicky tvorené sedemkomorovým rámom a krídlom hrúbky 80 mm a tromi úrovňami tesnenia, ktoré udržujú jeho kvalitu. Nová koncepcia tvaru profilov a tesnenia umožňuje zákazníkom lepšiu manipuláciu pri užívaní a práci s oknom. Komfort otvárania a zatvárania sa  prejavil v plynulosti užívania.

Aké sú veľkostné hranice pre okná ARTEVO ?

Už z prvého pohľadu na limitné hodnoty uvádzané v tabuľke sú vyššie 15 % ako pri GENEU, a v závislosti či ide o farebný alebo biely profilový systém, či je v prvku lepené sklo alebo nie, či je použitá výstuha alebo nie.  Pri zohľadnení technických možností lepeného skla, akceptácii dovystuženia a dodržaní limitov na váhu skla je možné zo systému ARTEVO vyrobiť krídlo okna s rozmermi 1700 x 2700 mm a pri balkónových dverách krídlo s rozmermi až 1800 x 2970 mm. Tieto rozmery dokazujú aké rozsiahle sú hranice systému ARTEVO .

Okná ARTEVO a ich energetická trieda.

ARTEVO max ako variant výrobku s dodatočnou inovatívnou technológiou profilov REHAU LowE – ponúka energetickú účinnosť na špičkovej úrovni. Vďaka použitiu fólie LowE v ráme a krídle miesto doteraz používaného polystyrénového termomodulu, ktorý bol vkladaný do systému GENEO, dosahuje ARTEVO štandard pasívneho domu.

LowE fólia je vyrobená z PVC s pokovovanou vrstvou, ktorá je plne recyklovateľná, čo jej na rozdiel od polystyrénu dáva palec hore v otázke prístupu k lepšiemu životnému prostrediu a jeho ochrane.  Fólia sa vkladá už pri výrobe, eliminuje tepelné mosty na zvaroch, odráža až 95 % tepelného žiarenia v oboch smeroch, znižuje únik tepla v komorách, čím dosahuje maximálnu energetickú účinnosť. 90 % všetkých prvkov ARTEVO nevyžaduje oceľovú výstuhu, čo zabraňuje vzniku tepelných mostov a dosahuje hodnôt Uf až 0,98 W/(m2K).

Tieto unikátne vlastnosti okna ARTEVO ho predurčujú na stavby pre certifikované pasívne domy, čo zákazníci prakticky ocenia prostredníctvom nákladov na energie.

A čo spomenúť na záver?

Oknu ARTEVO bola udelená značka EcoPuls. EcoPlus je symbolom obehového hospodárstva spoločnosti REHAU a jeho záväzku k stálej udržateľnosti životného prostredia. Použitím recyklovaných materiálov v profilovom jadre prispieva profilový systém ARTEVO k udržateľnejšej budúcnosti ako surovina, ktorá sa  na konci svojho dlhého životného cyklu stáva materiálom pre nové profilové systémy.

Okná ARTEVO sú moderné, veľké, inovatívne, štýlové, farebné okná, ktoré spĺňajú najvyšší štandard výkonu, komfortu, účinnosti a variability, pričom sú vyváženým pomerom energetickej udržateľnosti vďaka tepelnoizolačným parametrom a rozmerovej kompaktnosti modernej architektúry.

Kde nás nájdete?

Okná ARTEVO ako inovatívne a moderné okno, ktoré mení myslenie a pohľad na konštrukciu výplní stavebných otvorov, nájdete aj u nás v predajni MELÓDIA Trnava. Tu vám, či už je vaším domovom Trnava, Piešťany, Nitra, či Skalica, Holíč alebo Galanta, či Bratislava a okolie alebo iné mesto alebo obec, ARTEVO ukážeme, poradíme, vypracujeme cenovú ponuku. Plastové a hliníkové okná a naše 25-ročné skúsenosti s montážou a dodaním a určite budú cennou radou ohľadne technický možností a riešení pre vaše okná.