Vitajte na našej novej webovej stránke! Prezrite si naše referencie

Plastové okná REHAU SYNEGO – ich výhody a 7 dôvodov: Prečo či vybrať plastové okná SYNEGO?

Plastove okna Rehau Synego

Plastové okná REHAU SYNEGO sú pretavením najlepších technických parametrov plastových okien, funkčnosti, výkonnosti, izolácie a dizajnu do výhodnej ceny pre zákazníka, či už rekonštruuje svoju nehnuteľnosť, stavia nový dom alebo polyfunkčný objekt s cieľom ušetriť náklady na vykurovanie. Je elegantným spôsobom ako zabezpečiť ticho, bezpečie a teplo domova.

Plastové okná sú najpredávanejšie okná na trhu v súčasnosti. Často dostávame otázku, prečo práve plastové okná a nie hliníkové alebo drevené okná. Ak sa zamyslíme nad výhodami plastových okien a dverí, táto odpoveď je jednoduchá.

Výhody plastových okien REHAU SYNEGO:

  1. Tepelnoizolačné vlastnosti
  2. Široká škála farieb ulahodí každému
  3. Pocit bezpečia, vďaka bezpečnostným prvkom kovania
  4. Pocit ticha vďaka ochrane pred hlukom
  5. Ľahká údržba
  6. Zodpovedný prístup k životnému prostrediu
  7. Cena

Tepelnoizolačné vlastnosti plastových okien SYNEGO

Jednotlivým technickým výrazom parametrov okien sme sa venovali v našom príspevku: „Okná a ich parametre.“  Hlavnou úlohou okien vo všeobecnosti je presvetliť interiér, zamedziť únikom tepla a zabrániť prieniku chladu z exteriéru.

Či už porovnávame plastové okná s hliníkovými alebo drevenými, jednoznačne pri posudzovaní tepelnoizolačných vlastností dosahujú plastové okná najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Výsledkom týchto vlastností je zníženie nákladov na energie nielen pre novostavby, ale aj rekonštrukcie domov a bytov, a zníženie energetických nárokov v administratíve. Najnovšie generácie našich plastových okien REHAU SYNEGO, GENEO alebo ARTEVO, pomáhajú šetriť energie na vykurovanie až o 50% oproti starým oknám.

Výnimočné parametre plastového okna  REHAU SYNEO:

Súčiniteľ prechodu tepla Uw: od 0,73 W/(m2.K)

Zvuková izolácia: 32-46 dB

Hĺbka rámu a krídla: 80 mm

Vodotesnosť: Trieda E1650

Počet tesnení: 3

Odolnosť voči zaťaženiu vetrom: E2300

Počet komôr: 6-7

Prievzdušnosť: Trieda 4

 

Široká škála farieb plastových okien Synego ulahodí každému

Plastové okná majú v súčasnosti moderný kubistický vzhľad, vyrábajú sa v žiarivej bielej, rôznych drevodekoroch a farebných prevedeniach. Vďaka širokej škále laminácií sa plastové okná prispôsobia na mieru dizajnu interiéru aj exteriéru. Najpredávanejšie v súčasnej dobe sú  plastové okná v antracitovej farbe z exteriéru a bielej farbe z interiéru alebo metalických farbách. V spojitosti s návratom k prírode stále obľúbenými farbami sú imitácie prírodného dreva. Laminácia profilov podľa požiadavky zákazníka môže byť iba z jednej strany okenného rámu alebo obojstranná z interiéru aj exteriéru.

Samozrejme žiarivo biela povrchová úprava REHAU známa pod pojmom HDF dáva bielym oknám nadčasový vzhľad a pocit čistoty nielen v interiéry ale je stále žiadaná hlavne pre bytové domy a administratívne budovy. Z pohľadu odborníkov na bielu farbu najmenej vplývajú teplotné zmeny.

Farba plastových okien má vplyv aj na cenu. Z pohľadu ceny, najlacnejšia verzia je biela farba, nasleduje jednostranná laminácia, potom obojstranná laminácia a najdrahšia verzia je obojstranná laminácia na farebnom jadre.

Pocit bezpečia, vďaka bezpečnostným prvkom kovania

Plastové okná obsahujú oceľové výstuhy, ktoré dodávajú oknám nadpriemernú stabilitu a odolnosť v prípade nárazu alebo proti inej mechanickej sile. Odolnosť je ešte vyššia v prípade, že sú plastové okná vyrobené z kompozitných materiálov. Optimalizovaný koncept tesnenia zabezpečuje, že otváranie a zatváranie či plastových alebo kompozitných okien v sebe nesie ľahkosť a jednoduchosť.

Vysokú úroveň zabezpečenia proti vlámaniu poskytuje hneď niekoľko bezpečnostných uzatváracích bodov. V prípade použitia týchto bezpečnostných uzatváracích čapov na všetkých pozíciách kovania okna zvýši bezpečnosť okna pred neželaným návštevníkom. Zároveň použitie uzamykateľnej kľučky spoľahlivo ochráni Vaše najmenšie ratolesti pred neželaným otvorením okna z interiéru. Bezpečnosť je samozrejme determinovaná aj prostredím a umiestnením okna.

Pocit ticha vďaka ochrane pred hlukom

Celoobvodové tesnenia nemajú plniť len ochranu pred vlhkom a prievanom, ale spolu s doplneným stredovým tesnením plnia aj funkciu ochrany pred hlukom. Plastové okná SYNEGO spolu so správnym výberom skla utlmia pocit hluku z okolia s parametrami až do 46 dB. Kombinácia troch tesnení a správneho skla je predpokladom, že pokojný spánok a nerušná práca sa konečne stanú skutočnosťou.

 Ľahká údržba plastových okien REHAU SYNEGO

Plastové okná REHAU SYNEGO sa a dajú ľahko čistiť a ošetrovať vďaka svojim hladkým povrchovým plochám známym ako technológia High-Definition-Finishing (HDF), ktorá je odolná voči nečistote, ľahko sa čistí. Všeobecné znečistenie prachom a dažďom je ľahko a rýchlo odstrániteľné bežnými čistiacimi prostriedkami a vlažnou vodou. Povrchová úprava HDF sa vyznačuje značnou odolnosťou proti pôsobeniu vonkajších vplyvov životného prostredia počas celej doby životnosti. V porovnaní s údržbou napríklad drevených okien  ušetríte množstvo času a finančných prostriedkov, keďže ich nie je potrebné natierať farbou alebo lakovať. Ich veľkou prednosťou je aj jednoduchá a rýchla údržba. Návod na čistenie a údržbu nájdete aj tu.

Zodpovedný prístup k životnému prostrediu

Zodpovedný prístup k ekológii stavia plastové okná REHAU Synego na popredné miesta v porovnaní s hliníkovými a drevenými oknami. Na prvý pohľad sú drevené okná ekologickejšie, keďže sú vyrobené z prírodného materiálu, avšak z pohľadu ich kratšej životnosti  a z pohľadu opätovného použitia materiálu v globále sú plastové okná ekologickejšie.  Pri výrobe plastových okien nedochádza k vyrúbu lesov, majú dlhšiu životnosť a prakticky všetky zvyšky plastových profilov a staré, opotrebované plastové okná môžu byť použité na regenerát a znovu použité vo výrobe. Tým plastové okná REHAU SYNEGO šetria energiu počas celého svojho životného cyklu a nie len pri prvotnej výrobe.

Cena plastových okien SYNEGO

Cena plastových okien REHAU Synego sa odvíja od množstva parametrov a vystavanej štruktúry okna. Každé okno sa dá vyskladať inak a na prvý pohľad to bude stále to isté okno. Laik v oblasti okien drobné zmeny v skladbe skiel a kovania ani nepostrehne, pričom môžu mať výrazný vplyv na výslednú cenu plastového okna.

Vo všeobecnosti plastové okná sú cenovo dostupnejšie oproti hliníkovým alebo dreveným oknám pri rovnakých úžitkových vlastnostiach okna (použitie rovnakého skla, kovania). U drevených okien je drahá technológia sušenia a v súčasnej dobe aj použitie hliníkového klipu na ochranu pred vonkajšími poveternostnými podmienkami. U hliníkových okien cenu zvyšujú náklady na spracovanie hliníka a jeho konštrukčná náročnosť.

Vo všeobecnosti zo skúsenosti vieme, že bežný zákazník postrehne rozdiel iba vo farebnom prevedení. Rôzne čísla artiklov kovania, typ kovania, bezpečnostné prvky, štruktúra a zloženie skla, dištančné rámiky a iné drobnosti odporúčame konzultovať s odborníkom, ktorý Vám rád poradí a vysvetlí rozdiely v skladbe okna a aký majú tieto rozdiely vplyv na cenu okna.

Nie je okno ako okno.

Keď plastové okno, tak okno SYNEGO namontované od profesionálov MELÓDIA, s.r.o.

Ak ste sa presvedčili, že plastové okná REHAU SYNEGO sú to pravé pre Vás, neváhajte nás kontaktovať, alebo zaslať nám dopyt na vypracovanie cenovej ponuky.